Fosfátom pufrovaný fyziologický roztok je bežne používaným pufrom v biologickom výskume. Ide o soľný roztok obsahujúci fosforečnan sodný s vodou ako rozpúšťadlom. Do niektorých prípravkov sa pridáva aj chlorid draselný a fosforečnan draselný. Osmolarita a koncentrácia iónov v roztoku zodpovedajú hodnotám v ľudskom tele.
Fosforečnany možno rozdeliť na ortofosforečnany a polykondenzované fosforečnany: fosforečnany používané pri spracovaní potravín sú zvyčajne sodné, vápenaté, draselné a železité a zinočnaté soli ako látky na obohatenie živín. Bežne používané potravinárske fosfáty Existuje viac ako 30 druhov.
V zriedenom vodnom roztoku existuje fosforečnan v štyroch formách. V silne alkalickom prostredí bude viac fosfátových iónov; v slabom alkalickom prostredí bude viac hydrogénfosforečnanových iónov. V slabo kyslom prostredí sa častejšie vyskytujú dihydrogenfosforečnanové ióny; v silne kyslom prostredí je hlavnou existujúcou formou vo vode rozpustná kyselina fosforečná.
Aby sa krv na transfúziu uchovala určitý čas, pridajte vhodné antikoagulancium a snažte sa zabrániť znehodnoteniu tekutiny použitej na skazenie počas doby skladovania.Požiadavky na konzerváciu krvi:
Zabráňte koagulácii, zabezpečte živiny potrebné pre metabolizmus buniek, predĺžte životnosť mimo tela a zabezpečte, aby po infúzii pacientovi mohol vykonávať zodpovedajúce funkcie. Preto je potrebné pri skladovaní pridávať antikoagulanciá, živiny potrebné pre metabolizmus buniek a kontrolovať teplotu v určitom rozmedzí. Vzhľadom na rôzne vlastnosti rôznych krviniek sú spôsoby skladovania tiež odlišné a doba skladovania je tiež odlišná.